Nasıl Sipariş verebilirim?

Bir ürünü dukkan.agackakan.com sitesinden satın alabilmek için izlemeniz gereken adımlar aşağıda sıralanmıştır.

1 – Üye olmak
2 – Sipariş sepeti oluşturmak.
3 – Siparişi bitirmek; Ödeme ve teslimat ile ilgili bilgileri oluşturmak .

1.) Üye Olmak

dukkan.agackakan.org’a üye olmak için sizinle iletişim kurabileceğimiz bir e mail adresi yeterlidir. Üye Olmak İstiyorum bölümüne girerek üyelik formunu doldurup kaydet demeniz yeterlidir.

Üyelik işlemi tamamen ücretsizdir.

Sitemize üye olanlar kampanyalardan haberdar olabilir. İlgilendiği konu ile ilgili yeniliklerden haberdar olabilir.

dukkan.agackakan.org satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatları ve uygulanan satış koşulları, yalnızca dukkan.agackakan.org‘da geçerlidir.

2.) Sipariş Sepeti oluşturmak

Sipariş sepeti oluşturmak için ürünlerin yanında veya altında bulunan Sepete Ekle butonu ile siparişleri sanal bir sepete atmış olursunuz sayfanın sağ tarafında Sepet kutucuğunda ürünün adını ve kaç adet sipariş verildiğini görebilirsiniz. Gerekli düzenlemeleri sepetinizde yapabilirsiniz (adet değişikliği, Sipariş tutarı görüntüleme, ürün çıkarma).

3.) Siparişi bitirmek; Ödeme ile ilgili bilgilerin oluşturulması

Almak istediğiniz kitaplar için son aşama ödeme ve teslimat bilgilerini girmeniz olacaktır. Ödeme sayfasında Teslimat Adresi ve Fatura Adresini seçiyoruz Ödeme tipimizi seçip gerekli bilgileri, Kredi Kartı v.s. bilgilerini girip Siparişi Tamamla butonuna basıp sayfasının yüklenmesini bekliyoruz Sayfa yüklendiğinde verdiğiniz siparişin detay bilgilerini göreceksiniz. Bu sayfa siparişinizin bize ulaştığını ve gerekeli işlemlerin başladığını, onay aşamasına geçtiğini göstermektedir.

Nasıl üye olabilirim?

Yeni kullanıcılarımız sayfamızda Yeni üye linkine tıklayıp üyelik için gerekli bilgileri doldurup Gönder’e tıklaması yeterli olacaktır.

Bu bilgilerin alınmasının sebebi üyelerin alışveriş güvenliği içindir. Gerekli durumlarda üyelere bu bilgilerden ulaşılıp teyit alınmaktadır. Bu nedenle bu bilgileri eksiksiz ve doğru doldurmaya özen gösteriniz. Bu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşılmaz başka bir amaç için kullanılmaz. dukkan.agackakan.org bu bilgilerin saklanması ve gizliliğini taahhüt eder.

Üyelik Bilgileri Hakkında

Üyelik bilgilerinizi güncelleyebilir değiştirebilir veya silebilirisiniz. Bu işlem için üye girişi yapıp Üyelik Bilgilerim kısmına ilerleyip gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Üye şifrenizi unuttuysanız; üye girişi yapılan bölümün hemen altında bulunan Şifremi Unuttum kısmına girip e-mail adresiniz girilmesi istenecektir. Üye şifreniz e-mail adresinize gönderilecektir.

Üyelik avantajları: Sitemize üye olan üyelerimiz alışverişlerinden hediye puan kazanmaya, kampanyalardan, istedikleri konu, yazar, kitap indirimlerinden haberdar olma imkanlarından faydalanır.

Adres Bilgileri ile İlgili Açıklama (Teslimat Adresi ve Fatura Adresi)

Siparişler oluşturulurken Teslimat ile ilgili bilgilerin doldurulduğu formdan oluşan bölümdür. Bu bölümde Teslimat ve Fatura teslimatı için iki farklı adres kısmı bulunmaktadır. Fatura adresinin oluşturulmasındaki amaç ise; Faturanın bir kuruluş adına kesilmesi veya siparişiniz hediye olacaksa, hediye olacak kişiye ürünlerin fatura ile gitmemesi içindir. Birden fazla Teslim Adresi ve Fatura Adresi oluşturabilirsiniz. Bu adresler daha sonra kullanabilmeniz için sistemimizde kayıtlı olarak tutulabilmektedir.

Sipariş Ödeme Seçenekleri

dukkan.agackakan.org’da şimdilik sadece kredi kartı ve banka havalesi ile ödeme yapabilirsiniz.

Siparişinizi bitirmeden önce sepetteki ürünleri, ürün adetlerini ve toplam tutarı son bir defa kontrol ediniz.

Her türlü siparişiniz için dukkan.agackakan.org üzerinden sipariş adımlarını izlemeniz gerekmektedir.

Kredi Kartı İle Ödeme

Siparişinizi bitirirken Ödeme Sayfasında karşınıza Kredi Kartı ile ödeme seçeneği çıkacaktır. Bu bölümde Banka Kartınız ve Taksit seçeneklerinden uygun olanı seçip işlemi tamamlayabilirsiniz. Taksit seçeneklerinde Vade Farkı olup olmadığına dikkat ediniz. Bankaların kampanyalarına göre vade farksız taksit seçenleri koyu renkli olarak belirtilmiştir.

Banka Kartınız seçeneklerde yok ise “Dİğer”i seçeneğini seçip işlemi bitiriniz. Sistemimizde anlaşması olmayan Banka Kartlarına taksit yapılamamaktadır.

Banka Havalesi

Banka havalesi olan siparişlerin sistemde kayıtlı olması gerekmektedir. Bu siparişlerin tutarları hesabımıza yattıktan sonra hazırlanıp gönderilebilmektedir. Siparişlerin ücreti hesabımıza yatana kadar siparişleriniz onay bekliyor olacaktır. 1 hafta içersinde ücreti yatırılamayan siparişler iptal edilecektir. Bu durumda yeni bir sipariş vermeniz gerekecektir. Siparişlerinizin daha çabuk onaylanabilmesi için dekontu mail atabilir veya faks çekebilirisiniz.

Kargo ve İade Koşulları

dukkan.agackakan.org Türkiye dahilinde ürün dağıtımı yapmaktadır. Türkiye’nin tüm illerine dukkan.agackakan.org ürünleri hızlı kargo ile ulaştırılabilmektedir.

dukkan.agackakan.org’un taşıma prosedüründeki çözüm ortağı Aras Kargodur. Dağıtım aşamasındaki sorunlarda müşteri ilk olarak Müşteri Hizmetleri’ne başvurarak ürününün teslimatını ya da bilgisini sorgulayabilir.

Özel durumlar dışında dukkan.agackakan.org’dan satın alınan ürünler faturası ile birlikte siparişin verilmesinden itibaren İstanbul içine en geç 3 iş günü, İstanbul dışına ise en geç 5 iş günü içerisinde ulaştırılır.

Özel durumlar kapsamına resmi ve bölgesel tatiller, yılbaşı ve birleştirilmiş dini bayram tatilleri girer. Bu tatillerde dağıtım çözüm ortakları çalışmadığından sipariş girişi tarihine bağlı olarak sevkiyat tatil sonrasına kalabilir. Böyle durumlarda dukkan.agackakan.org gerekli uyarıya ana sayfasında görünür bir bölümde yer verir.

Ayrıca dukkan.agackakan.org’dan sipariş verilen bir ürünün stok problemi olması durumunda derhal müşteri ile irtibata geçirilerek bilgi verilir.

Nakliye ücretleri ürün ağırlık ve hacmine göre değişmekte olup bu kargo ücreti sipariş sırasında kredi kartı bilgileri ekranında gözükmektedir. Kargo ücreti alınmayan ürünler ise o ürünle ilgili alanda belirtilmektedir.

Teslimat sırasında dağıtım görevlisine herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Arızalanan ve garanti kapsamında olan bir ürününün tarafımıza ürün teslim tarihinden sonra 15 gün içersinde ulaştırılması halinde kargo ücreti dukkan.agackakan.org tarafından karşılanacaktır. Bu tarihten sonra gönderilecek ürünlerin kargo ücreti müşteri tarafından karşılanacaktır.

İade

dukkan.agackakan.org müşterileri orjinal ambalajı bozulmamış, hasar verilmemiş ve kullanılmamış ürünleri fatura tarihinden itibaren 3 iş gün içerisinde iade edebilirler. Müşteriler bu konudaki isteklerini Müşteri Hizmetleri sayfasından bildirerek müşteri hizmetleri yetkilisinin yönlendirmesi ile ürün iade prosedürünü uygularlar.

Bu iade işleminde ürün ile birlikte size ulaşan ürün faturası ve sipariş numarası, sipariş adı ve soyadı, iptal/iade nedenini içeren bir dilekçe ile tarafımıza iade ediniz. İade/iptal edilen ürünler tarafımıza yukarıda belirtilen şekilde ulaştırıldıktan sonra ürün ücreti 10 işgünü içersinde siparişte kullanmış olduğunuz kredi kartına iade edilecektir. Bu iade işlemi VPOS sistemi ile yapılacağından ücretin hesabınıza geçmesi bankanıza göre 1-5 gün içersinde değişebilmektedir.